V soboto, 23.4.2022 se je na OŠ Toneta Čufarja na Jesenicah, po dveh letih zopet v živo odvijalo že 24. državno tekmovanje iz matematike Računanje je igra. Dopoldne, ki smo ga preživeli na Jesenicah je spremljal kulturni program. Navdušila nas je predstava  Katarina in njen lonec, ki smo si jo ogledali v Gledališču Toneta Čufarja. Na letošnje tekmovanje se je uvrstilo 140 najboljših učencev iz 34 šol, ki izvajajo program osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom, med katerimi so bili  trije učenci iz naše šole: Denis Cinac iz 4.r.,  Erik Petrič iz 5.r. in Sara Tomić iz  6.r. Vsi trije učenci so že na šolskem tekmovanju pokazali veliko matematičnega znanja in so bili uspešni tudi na državnem. Denis pa se je še posebno izkazal in dosegel bronasto priznanje za 3. mesto. Iskrene čestitke vsem trem, še posebej Denisu!

Mentorica Nataša B.