V ponedeljek, 26.4., smo imeli na naši šoli obisk . Obiskal nas je dr. David Mitchell, ki se te dni,  na povabilo Pedagoške fakultete, mudi v Ljubljani.

Dr. David Mitchell je zelo uveljavljen strokovnjak na področju inkluzivne edukacije. Živi in dela na Novi Zelandiji. Izdal je številne publikacije iz področja inkluzivne vzgoje, vabijo ga tudi na predavanja širom po svetu.

Zelo ga je zanimalo kako je organiziran pouk v naših oddelkih. Na naše povabilo si je z veseljem ogledal naše razrede, opazoval učence med poukom ter z njimi izmenjal nekaj besed. Opazil je, da veščine, spretnosti in znanje pri naših učencih od nižje stopnje na višjo stopnjo naraščajo, da so naše učilnice dobro opremljene, ter da učitelji uporabljamo pri pouku sodobne metode in pripomočke.

Ob odhodu ni skoparil s pohvalami. Pohvalil je zelo tople in pristne odnose med učenci samimi, ter med učenci in učitelji. Dejal je, da vlada v naših oddelkih zelo prijazno in naklonjeno vzdušje. Na koncu  je pohvalil tudi zelo dober odnos naše ravnateljice, ge. Polonce  Gerdina  Šurca do naših učencev in učiteljev in poudaril, da se ta naklonjenost odraža tudi na celostni podobi naše šole.