Jeseni smo na šolskem vrtu pobrali semena žametnic ali po domače smrdljivk. Semena smo posušili in shranili. Pomlad je čas za setev. V korito smo posejali semena, jih zalivali in se veselili vsakega novega listka.  Žametnice so lepo zrasle, mi pa smo dočakali tudi dovolj suhe dneve, da smo se lahko odpravili na vrt.

Najprej smo v učilnici pripravili lončke in zemljo. Sadike žametnic smo presadili v lončke. Vsak učenec bo svoj lonček odnesel domov. Upamo, da bodo za cvetlice lepo skrbeli in da bodo lepo rastle.

Potem smo se odpravili še na šolski vrt. Opazili smo, da je iz zemlje že pokukal prvi korenček, ki smo ga posejali. Na peteršilj, korenje in kumare pa še čakamo. Okopali smo zelišča, pobrali plevel in razrahljali zemljo. Ker nam je ostalo še kar nekaj žametnic, smo jih posadili na šolski vrt. Zalili smo jih. Zdaj bomo še raje obiskovali šolski vrt, saj se že veselimo, da bodo zacvetele.