V predpočitniških dneh je v po hodniku, učilnici in kuhinji naše šole čudovito dišalo. Sušila so se zelišča iz našega vrta. Spretni prstki naših učencev so pred zimo hiteli pospravit še zadnja zelišča, ki so zrastla na šolskem vrtu. Pripravili smo jih na sušenje in jih dan za dnem sušili. Učenci so predlagali, da zelišča posušimo in napravimo herbarij. Ta naloga nas še čaka. Imamo pa kar nekaj zaloge mete in melise, iz katerih bomo skuhali čaj. Pripravili smo tudi že zeliščno kopalno sol. Čudovito pa je dišalo tudi, ko smo pekli okusen zeliščni kruh. Pri delu so učenci z veseljem sodelovali. Veselili so se, da bodo s pripravljenim darilcem razveselili domače. Tudi pečen hlebček kruha so s ponosom odnesli domov.