CANKARJEV TEDEN

V  PP3 smo teden posvetili Ivanu Cankarju.  Pogovarjali smo se o življenju in delu našega največjega pisatelja. Prebrali smo nekaj njegovih črtic. Pletli smo peharje in sušili hruške. Po Vrhniki smo iskali obeležja, ki zaznamujejo njegovo življenje na Vrhniki. Nekateri učenci so po poteh Ivana Cankarja popeljali tudi svoje starše. Ogledali smo si razstavo stripov v Cankarjevem domu. Tudi stene naše šole so prava galerija, ki jo krasijo Ivanove  risbe in slike. Ustvarili smo jih učenci šole na Tržaški 2.   Za zaključek tedna, pa smo se skupaj z učenci PP1 in PP2 odpravili v muzej. Tam smo spoznali prehrano, oblačila, šolanje, igre, družinsko življenje iz časov  Ivana Cankarja. Ogledali smo si tudi znamenite stavbe na Vrhniki in se naučili, kaj je bilo včasih in kaj je v teh stavbah danes. Našega dela še ni konec. Kar nekaj načrtov še imamo, kako počastiti spomin na našega pisatelja.