Vir slike: https://os-jela-janezica.si/files/2024/02/20240215_132924-scaled.jpg

V četrtek, 15. 2. 2024 je na Osnovni šoli Jela Janežiča v Škofji Loki, potekalo državno računalniško tekmovanje. Letošnje tekmovanje je bilo 24. po vrsti in je potekalo v treh kategorijah. Tekmovalo je 66 učencev, ki so prišli iz 17. šol, ki zvajajo prilagojen program z nižjim izobrazbenim standardom ter posebni program.

Okoli devete ure smo se pripeljali v Škofjo Loko in se pričeli zbirati na Zavodu za Šport, sledil je prijazen sprejem in malica. Nato sta dva učenca naše šole ostala v prostorih Zavoda za Šport, kjer sta tekmovala v kategoriji Rišem, brišem na ekran (za NIS in PP do 12. leta). Dva učenca pa sta se odpravila telovadnico gostujoče šole in se udeležila tekmovanja v kategoriji Oblikovanje predstavitve (NIS od 5. do 9. razreda).

Po končanem tekmovanju je sledilo sproščeno druženje na sprehodu po mestu, ki je trajalo do časa kosila.

Ob 12:30 smo se ponovno zbrali v telovadnici šole, kjer je potekala razglasitev rezultatov in podelitev nagrad. Prireditev so letos vodili učenci OŠ Jela Janežica, pozdravila nas je tudi njihova ravnateljica ga. magistra Marjeta Šmid, v nadaljevanju pa sta tekmovalce in mentorje nagovorila še župan Občine Železniki g. Marko Gasser in podpredsednik Zveze za tehnično kulturo Slovenije g. Rado Stojanovič. Program so popestrile učenke, ki so zapele pesem Mavrica. Najbolj pa nas je razveselil Boštjan Nipič – Niepke s svojimi uspešnicami.

Naši učenci so prejeli srebrna priznanja in dosegli 4. mesto ter prejeli super nagrade.

Pred državnim tekmovanjem pa je v mesecu januarju potekalo tudi šolsko tekmovanje.

Bronasto priznanje na šolskem tekmovanju so dosegli:

KATEGORIJA: Rišem, brišem na ekran:

• Ensar 4.k
  • Sergej PP2

KATEGORIJA: Oblikovanje predstavitve:

• Erik 6.k
  • Matic 6.k
  • Kaja Lana 6.k
  • Haris 6.k
  • Denis 6.k

Srebrno priznanje na državnem tekmovanju so dosegli:

KATEGORIJA: Rišem, brišem na ekran:

• Ensar 4.k
  • Sergej PP2

KATEGORIJA: Oblikovanje predstavitve:

• Erik 6.k
  • Matic 6.k

Vsem učencem za uspeh čestitamo!