Računanje je igra je tekmovanje iz znanja matematike za učence prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom, ki ga letos že šestindvajsetič organizira Osnovna šola Poldeta Stražišarja Jesenice. Tekmujejo učenke in učenci od 4. do 8. razreda. Naloge se nanašajo na učne načrte in dodatna znanja in so podkrepljene z reševanjem problemov, navezujejo pa se na tematiko drugih predmetov posameznega razreda. Na šolskem nivoju tekmovanja je tekmovalo 922 učencev iz 47 slovenskih osnovnih šol, na državnem nivoju tekmovanja je tekmovalo 122 učencev iz 40 slovenskih osnovnih šol. Naša šola se tekmovanj redno udeležuje in dosegamo dobre uvrstitve. Letos sta  v soboto, 13.4. 2024 našo šolo na državnem tekmovanju zastopala četrtošolec Ensar Ahmetović, ki je dosegel 11. mesto in šestošolec Denis Cinac, ki je dosegel 8. mesto. Učencema za uspeh čestitamo in jima želimo še naprej veliko veselja pri reševanju matematičnih zank in ugank.

Mentorica Nataša Beden