V prejšnjem šolskem letu so naša cvetlična korita čez poletje sijala v pisanih barvah cinij in smrdljivk. V tem šolskem letu pa smo si zaželeli trajnejše zasaditve. Ker smo velikokrat verjeli vremenskim napovedim, smo z urejanjem naših cvetličnih gredic odlašali in odlašali. Zdaj pa je le napočil dan, ko smo se lahko posvetili tudi urejanju le-teh. Pripeljali smo veliko zemlje, izbrali trajne cvetlice s prelepim imenom metuljnice in se lotili dela. V korita smo najprej nasuli rodovitno zemljo. Nato smo razporedili sadike cvetlic. Ko smo bili z izgledom zadovoljni, smo sadike previdno posadili v zemljo. Sledil je najbolj zabaven del – zalivanje. Otroci so z veseljem prinašali vodo in opazovali, kako izginja v zemljo. Pravijo, da bodo to počeli prav vsak dan.

Veseli smo, saj so prvi mimoidoči že opazili spremembo in nas pohvalili za naš trud pri urejanju cvetličnih korit. Komaj čakamo, da cvetlice zacvetijo in razveselijo še več ljudi s svojimi živahnimi barvami in dišečimi cvetovi.

Učiteljice in učenci PP1 in PP4